Piwa z browarów w Belgii

Na nasz asortyment składają się piwa z browarów w Belgii. W ofercie firmy znajdziesz piwa trapistów, piwa klasztorne oraz piwa rzemieślnicze. Piwa to znak rozpoznawczy Belgii. Rozpoczęcie działalności pierwszych browarów w Belgii miało miejsce już w okresie średniowiecza. Tradycje browarnicze sięgają tam XI wieku. Warzeniem piwa zajmowali się wówczas mnisi z klasztorów flamandzkich i francuskich. Piwa produkowane w średniowieczu nie były traktowane jako alkohol, a raczej jako alternatywa dla wody.

Logo autentyczności

piwa trapistów

Importujemy dwa gatunki piw trapistów – trzy rodzaje piw Rochefort i dwa rodzaje piw Westmalle. Piwa trapistów to absolutny fenomen wśród setek gatunków piw. Skład i metody produkcji piwa w stylu trappist sprawiają, że jest ono poszukiwane przez miłośników alkoholu na całym świecie, a zapotrzebowanie na nie stale rośnie. Gatunki alkoholu produkowane przez odłam zakonu cystersów niezmiennie cieszą się historycznym prestiżem. Piwa określane jako autentyczny wyrób trapistów może bowiem produkować jedynie jedenaście browarów na świecie! Pięć z nich znajduje się na terenie Belgii, dwa w Holandii, pozostałe mieszczą się Austrii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Cechą wyróżniającą ten gatunek piw jest miejsce ich powstawania – piwa muszą być produkowane z udziałem mnichów w konkretnym klasztorze. Co więcej, środki pozyskane ze sprzedaży piw trapistów są przeznaczane na utrzymanie klasztoru oraz pomoc ubogim. Obecnie produkcja piw Westmalle i pozostałych rodzajów trunku znacznie się zmniejszyła. Problem stanowią restrykcyjne zasady produkcji, a mianowicie brak braci zakonnych w klasztorach, którzy mogliby się trudnić warzeniem piwa. Warto zatem jak najszybciej spróbować certyfikowanych piw trapistów, ponieważ z czasem mogą być dostępne jedynie dla niewielkiego grona odbiorców.

Logo

piwa klasztorne

Piwa powstające pod klasztorną marką określane są jako abdijbier. Piwa klasztorne z terenu Belgii to przede wszystkim te wytwarzane przez trapistów, czyli odłam zakonu cystersów. Piwa klasztorne produkują też inne zakony np. benedyktynów. Na rynku znajdują się także alkohole wytwarzane przez browary komercyjne, które współpracują z klasztorami. Prawdziwe piwa klasztorne z certyfikatem wytwarzane są na terenie monastyru lub w miejscu, gdzie istniał dawny zakon, a przy produkcji piwa pracują mnisi zakonni. W 2019 roku na terenie Belgii działało 7 klasztorów, w których mnisi trudnili się produkcją piwa. W asortymencie naszej hurtowni, poza piwami trapistów, mamy piwa klasztorne Val-Dieu, St. Feuillien, St. Bernardus.

St fauillien

Logo Brewery

St Bernardus

Logo St. Bernardus

piwa rzemieślnicze

Piwa rzemieślnicze to piwa powstające według unikalnej, autorskiej receptury danego browaru. W ich produkcji łączy się innowacyjność i tradycję. Produkowane na bazie naturalnych składników często są wzbogacone o nietypowe dodatki, dzięki którym zyskują niepowtarzalny smak. Wyłącznie świeże składniki oraz brak konserwantów powoduje, że wyróżniają się na tle produktów konkurencji. W naszej ofercie mamy piwo rzemieślnicze Lupulus, które docenią poszukiwacze wyrafinowanych piwnych smaków i aromatów.