piwo

Sztuka picia piwa. Jak robić to dobrze?

Czy piwo i sztuka to słowa, które do siebie pasują? Choć na pierwszy rzut oka dotyczą one czegoś innego, w rzeczywistości mają ze sobą wiele wspólnego. I to nie tylko pod kątem sztuki przyrządzania chmielowego trunku. Także w aspekcie, jakim jest picie alkoholowego napoju. Pomału zmienia się bowiem podejście Polaków do spożywania piwa. Coraz większej liczbie z nich nie chodzi już o to, żeby jak najbardziej się upić jak najmniejszym kosztem. Polacy zaczynają stawiać na jakość, zamiast na ilość. Czemu towarzyszy ogólny wzrost kultury picia napojów wyskokowych.

Najważniejsze zasady picia piwa

O czym więc powinien pamiętać ten, kto chce od czasu do czasu napić się z pełną kulturką? Przede wszystkim trzeba wybrać piwo dobrej jakości. Picie wielu puszek czy butelek kiepskiego koncerniaka nie ma zbyt dużego sensu. Znacznie lepiej postawić na piwo z mniejszego browaru, który zapewnia pieczołowite podejście do całego procesu warzenia. Poza tym kraftowe wytwórnie często oferują większy wybór gatunków. Podczas gdy w większości supermarketów można znaleźć tylko zwykłe lagery, zakupy w lokalnym browarze zaowocują znacznie większym zróżnicowaniem.

Inną ważną sprawą jest temperatura. Żeby piwo dawało konsumentowi pełnię swoich walorów smakowych, musi ono być dobrze schłodzone. Picie ciepłego trunku to tylko marnowanie go. Znacznie lepiej poczekać nieco dłużej na zmniejszenie temperatury niż pić od razu ciepłe piwo. Oprócz tego każdy kulturalny piwosz nie może się obyć bez porządnej zagryzki. Dzięki niej znacznie zmniejsza się negatywne skutki picia alkoholu.

Trzeba także wspomnieć o tym, że sztuka picia piwa kategorycznie zabrania picia prosto z puszek czy z butelek. Do tego trunku przystosowane są specjalne szklanki, których wykorzystanie znacznie zwiększa przyjemność z picia piwa. Ponadto warto podkreślić, że prawdziwy piwosz nie korzysta z dodatków do piwa takich jak sok. Rozkoszuje się on po prostu niezmienionym niczym smakiem alkoholowego trunku.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.