Piwo Westmalle Dubel

DUBBEL

W 1865 roku mnisi z Westmalle zaczęli warzyć obik oiwa stołowego, ciemne piwo trapistów. Zmienili recepturę w 1926 roku, podwajając ilości surowych składników, aby wyprodukować nowe, mocniejsze piwo. Dubbel to logiczna nazwa dla tego podwójnego piwa, choć częściej nazywa się je po prostu „trapistą”. Do dziś receptura z 1926 roku jest podstawą dla Westmalle Dubbel.
Westmalle Dubbel to ciemno czerwono-brązowe piwo o bogatym, złożonym smaku, uzyskanym dzięki ponownej fermentacji w butelce. Odnajdziesz w nim nuty: karmelu, słodu i owocowych estrów przypominających dojrzałego banana. Twoje oko ucieszą perełki piwa tuż pod warstwą gęstej, kremowej pianki. Po opróżnieniu kieliszka (szklanki) na jego  wewnętrznej stronie  tworzy się piękny koronkowy wzór. Jest to wyważone piwo wysokiej  jakości z miękkim posmakiem i długim wytrawnym finiszem.
Wszyscy znamy Westmalle Dubbel w butelkach o pojemności 33 cl.
W większej butelce 75 cl piwo dojrzewa w inny sposób, aby uzyskać zauważalnie łagodniejszy finisz. W beczce to żywe piwo ewoluuje inaczej, aby wyłonić się z nieco słodszym smakiem.
  • Kolor: brązowy przechodzący w ciemnobrązowy z kremową główką;
  • Składniki: woda, słód jęczmienny, kwiat chmielu, drożdze
  • Zawartość alkoholu: 7%
  • Format: butelka 33 cl, 75 cl, beczka 20l
  • Temperatura serwowania: 8-14 °C

Zobacz również

Westmalle Tripel

TRIPEL