LUPULUS

Logo lupulus
Piwo Lupus Pils

LUPULUS PILS

Piwo Lupus Lager

LUPULUS BLONDE

Piwo Lupus Ciemne

LUPULUS BRUNE

Piwo Lupus Organicus

LUPULUS ORGANICUS

Piwo Lupus Hibernatus
Piwo Lupus Fructus 2

LUPULUS FRUCTUS

Piwo Lupus Hopera

HOPERA 33CL

Piwo Lupus Blanche

BLANCHE 33CL

Lupulus

Kadź

Spożycie piwa w Polsce stale rośnie. Według danych GUS w 2005 roku spożycie piwa ze słodu o zawartości alkoholu co najmniej 0,5% na jednego mieszkańca Polski wynosiło 80,7 litra. W 2019 roku statystyczny Polak wypijał 100,5 litra piwa rocznie. Rodzimi piwosze mogą obecnie wybierać spośród setek rodzajów piw produkowanych również poza krajem. Dla naszych Klientów importujemy m.in. piwa Lupulus z browaru rzemieślniczego położonego na południowym wschodzie Belgii. W piwach tej marki w doskonałych proporcjach połączono tradycyjne składniki i interesujące dodatki. Dzięki temu w piwach Lupulus można wyczuć nuty cynamonu, kofeiny cytrusów czy wiśni. Piwa premium, szczególnie te rozlewane do butelek szampana, z pewnością pozytywnie zaskoczą Klientów sklepów z alkoholami czy gości pubu. Stworzone, by zaskakiwać formą podania, smakiem i aromatem cieszą się zainteresowaniem także na przyjęciach i imprezach.

Odwiedź stronę browaru

Lupus, czyli wilk…

Browar Lupulus znajduje się w murach wspaniałej XIX-wiecznej farmy. Tak jak browar Rochefort jest częścią dziedzictwa belgijskich Ardenów. Lupulus leży pośród bujnej zieleni, graniczącej ze strumieniem z nieskazitelnie czystą wodą. W odległych czasach ciche, surowe i trudno dostępne przestrzenie pięknych Ardenów zamieszkiwały wilki. Mówi się, że hordy tych zwierząt przybyły ze Słowenii, kraju, w którym rodzi się najlepszy chmiel na świecie. Prawda czy fałsz? Tak czy inaczej, dzięki temu połączeniu narodziło się rasowe piwo Lupulus. Warto bowiem wiedzieć, że łacińska nazwa chmielu to humulus lupulus, co dosłownie oznacza „mały kolorowy wilk”.

Piwa wprost z Ardenów

Browar Lupulus założono w 2004 roku z myślą o zaopatrywaniu sąsiedniego bistro w beczki ze słodowanymi napojami. Następnie browar zdecydował się w 2007 roku na stworzenie nowego piwa rozlewanego do butelek szampana. Oprócz tej ekstrawagancji piwo jest również dostępne w beczkach. Wolą piwowarów było zaprojektowanie piwa warzonego ze skrupulatnym poszanowaniem tradycji, ale wzbogaconego o zupełnie nowe akcenty zapachowe i smakowe. W rezultacie „jęczmienni rzemieślnicy” opracowali receptury niepowtarzalnych piw.