marki piw z Belgii

Najpopularniejsze odmiany piw belgijskich

Z całą pewnością można powiedzieć, że Belgia słynie ze swoich browarniczych tradycji i wyjątkowego piwa. Na terenie kraju działa przeszło 100 browarów, które produkują więcej niż 600 różnych piw. W Belgii widoczna jest ogromna duma z rodzimego piwa, które pojawia się nawet w placówkach dyplomatycznych, zamiast tradycyjnych, w tych kręgach mocniejszych alkoholi.

Jakie piwa są najpopularniejsze w Belgii?

Na miejscu z łatwością znajdziemy idealne piwo dla siebie, głównie z uwagi na ogromny wybór jego rodzajów. Dużą popularnością cieszy się w Belgii warzenie piwa o wysokiej zawartości alkoholu, która sięga 9-12%, jednak skutecznie można szukać i lżejszych odmian. Importerzy piwa z pewnością proponują nam najciekawsze gatunki, z tego słynącego z piwa kraju. Pośród najpopularniejszych w Belgii rodzajów piwa wyróżnić należy te podzielone w zależności od stopnia słodzenia. W związku z tym pojawiają się: blonde lub enkel czyli pojedyncze, doubble czyli dwójniaki oraz tripple czyli trojaki.

Sława takich rodzajów piw wywodzi się z zakonu trapistów. Mimo to podział, jaki oni stosują ma zastosowanie również w odniesieniu do piw niezakonnych. Poza tym warto zwrócić uwagę, że wiele piw w Belgii przygotowywana jest na bazie dzikich drożdży. Tradycja warzenia piwa w Belgii jest mocno związana z zakonami – klasztorami, które zajmują się tym od bardzo dawna i bazują na swoich klasycznych recepturach. Z pewnością jednak pośród tego rodzaju trunków w tym kraju warto spróbować różnych odmian.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.