piwo

Gdzie zaopatrzyć się w wysokiej jakości piwo z Belgii?

Dla prawdziwych miłośników i smakoszy piwa nie od dziś wiadome jest, że piwa belgijskie są jednymi z najbardziej cenionych piw z olbrzymią historią i wielkim wpływem na europejski rozwój browarnictwa. Co takiego wyjątkowego kryje się za piwami belgijskimi? Jakaż to historia za nimi stoi? I chyba najważniejsza sprawa, czyli gdzie obecnie można zaopatrzyć się w wysokiej jakości piwo z Belgii? Przyjrzyjmy się temu bliżej i spróbujmy odpowiedzieć na te pytania!  Zapraszamy do świata belgijskiego browarnictwa…

Historia piwa belgijskiego zakonem pisana!

Mówiąc o zacnym piwie z Belgii, trzeba wręcz nawiązać do jego historii — prawdę mówiąc bardzo ciekawej historii. Początkowo piwo w tym miejscu świata było warzone jedynie w domach i to przez kobiety. Zatem praktycznie każde gospodarstwo tworzyło własne receptury piwa, przeważnie metodą prób i błędów.

Po prawdzie to belgijskie piwa rozpoczęły swoją historię dużo wcześniej niż powstała sama Belgia jako suwerenne państwo, a duża w tym zasługa mnichów, dzięki którym produkcja piwa z kobiecego zajęcia wchodzącego w skład wytwórstwa domowego zamieniła się w prawdziwe rzemiosło pełne pasji i niespotykanych wcześniej receptur. Tutaj ważną rolę odegrali trapiści, czyli mnisi z Zakonu Cystersów Ściślejszej Obserwacji. Na terenach obecnej Belgii, pojawili się, przybywając z Francji i Niemiec. Choć najpierw zajmowali się produkcją wina, to jednak chłodniejszy klimat Belgii nie sprzyjał uprawie winorośli i sprawił, że zaczęli oni wytwarzać piwo. Piwo, które nie było zwyczajne — charakteryzowało się niesamowitym zbalansowaniem smaków i aromatów, głównie estrów i fenoli powstałych w trakcie fermentacji. Receptura wielu piw wytwarzanych przez zakonników dopracowywana była rzez stulecia. Do dziś smaki piw belgijskich są wynikiem właśnie tych oryginalnych receptur. Gdzie można zakosztować tych wyśmienitych trunków?

Gdzie warto szukać dobrych piw z Belgii?

Skoro czytasz ten tekst, to zapewne już znasz odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Najlepsze belgijskie piwa znajdziesz jedynie u najlepszego importera tychże trunków. Jeśli więc masz ochotę spróbować smaków klasztornych wyrobów trapistów, z przyjemnością przedstawiamy Ci najprawdziwsze piwa belgijskie, które znajdziesz w naszej ofercie.  Proponujemy dwa gatunki piw trapistów – trzy rodzaje piw Rochefort i dwa rodzaje piw Westmalle. Czy warto? Sprawdź i przekonaj się sam!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.